As well as buy adipex in best store in USA.

          am      logoNEW                    VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJOS RADVILIŠKIO REGIONINIS PADALINYS

2015 m. rugsėjo 16 d. mokykloje įvyko įdomus ir prasmingas renginys „Tik miške jaučiuosi laisvas“, skirtas artėjančiai Miškininko dienai. Jį organizavo Jaunųjų miško bičiulių būrelio „Ąžuoliukas“ nariai (vadovė biologijos mokytoja metodininkė Rita Strelčiūnienė). Šventėje dalyvavo 1-10 klasių mokiniai ir mokytojai. Renginio tikslas -  pagerbti ir populiarinti miškininko profesiją.

Į šventę atvyko garbingi svečiai: Radviliškio miškų urėdijos urėdas Juozas Eismontas, Pašušvio girininkijos girininko pavaduotojas Andrius Motiečius, Aleksandro Stulginskio universiteto studijų vadybininkas Antanas Girčys bei du to paties universiteto studentai - Ričardas Šablinskas ir Vaida Jakubauskaitė.

Šventės pradžioje JMBB „Ąžuoliukas“ nariai atliko JMBS himną „Giružė - Lietuvio tėvynė“ ir savo būrelio dainą „Pašušvys miškais apaugęs“ (muzikos mokyt. Rita Ivoškienė). Mažiausieji mokyklos mokiniai renginiui nupiešė piešinius apie mišką ir juos pristatė parodėlėje (prad. kl. vyr.  mokytoja Rita Lukaševičienė).  Tuomet būrelio narės Paulina Krasauskaitė ir Liveta Juozaitytė supažindino žiūrovus su miškininko profesijos ypatumais: atskleidė studijų programos įvairovę, apžvelgė asmenybės gebėjimų bei reikalavimų skalę.

Pirmiausia žodį tarė Radviliškio miškų urėdijos urėdas Juozas Eismontas. Svečias papasakojo, kaip jis pasirinko miškininko profesiją, kuo ši specialybė yra jam įdomi. Sužinojome, kad Juozas Eismontas yra nepaprastai atsidavęs savo darbui, yra labai atsakingas, pareigingas, o urėdo pareigos tikrai nelengvos, tenka įveikti visokius iššūkius. Vadovauti dideliam kolektyvui, kasdien priimti svarbius sprendimus – toks darbo krūvis ne kiekvienam pakeliamas, bet svečias džiaugėsi jaunystėje nesuklydęs pasirinkdamas miškininko profesiją

Vėliau kalbėjo Pašušvio girininkijos girininko pavaduotojas Andrius Motiečius. Jis džiaugėsi galimybe dirbti mėgstamą darbą gimtajame krašte. Andrius Motiečius studijavo Kaune, po studijų ne iš karto tapo girininko pavaduotoju, išbandė ir kitus darbus, tačiau jam labiausiai patinka būti miškininku.

Tuomet pasisakė Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) studijų vadybininkas Antanas Girdžys bei du to paties universiteto studentai - Ričardas Šablinskas ir Vaida Jakubauskaitė. Antanas Girdžys yra ne tik miškininkas, bet ir aktyvus visuomenininkas. Jis prisipažino, jog mokykloje nuo pat 1 klasės lankęs miškininkų būrelį ir svajojęs tapti girininku. Nors traukė ir karininko profesija, nes mėgsta sportuoti, yra maratono bėgikas, bet nugalėjo meilė gamtai ir siekis ja rūpintis. Antro kurso studentas Ričardas Šablinskas irgi džiaugėsi studijomis ASU, kurios atveria plačias pažinimo ir veiklos galimybes. To paties universiteto studentė Vaida Jakubauskaitė ketina tapti žemės matavimo specialiste – juk ir miškus reikia išmatuoti, brėžinius nubraižyti.

Pašušvio pagrindinės mokyklos direktorė Romalda Šiurnienė padėkojo svečiams už miškininko profesijos populiarinimą ir įteikė atminimo dovanas. Savo ruožtu Radviliškio miškų urėdijos urėdas Juozas Eismontas mokyklai padovanojo keletą gražių paveikslų ir vertingų knygų apie gamtą.

Jaunųjų miško bičiulių būrelio vaikai nupiešė atvirukus, juos suklijavo ant didelio lapo ir kartu su palinkėjimais įteikė urėdui, kad šis visų mūsų vardu pasveikintų ir kitus Radviliškio miškų urėdijos darbuotojus su jų profesine švente.

Tuomet prasidėjo antroji renginio dalis - praktinės užduotys, kurias parengė ASU studijų vadybininkas Antanas Girdžys bei studentai Ričardas Šablinskas ir Vaida Jakubauskaitė. 5-10 klasių mokiniai susiskirstė į komandas „Miškinukai“, „Ąžuoliukai“, „Pelėdžiukai“, „Šušviai“, „Kurapkiukai“ ir „Pasiklydę miške“. Komandos atliko keturių etapų užduotis. Pirmajame etape mokiniams reikėjo atpažinti 8 medžių lapus ir dviejų medžių kankorėžius. Antrajame etape buvo reikalaujama atpažinti paukščius pagal demonstracijai pateiktas jų iškamšas. Dar sunkesnės buvo trečiojo etapo užduotys – iš garso įrašo atpažinti ir įvardinti 9 paukščių balsus. Ketvirtajame varžybų etape komandos turėjo įvardinti 9 logotipus. Visi logotipai buvo susiję su kokiomis nors gamtos organizacijomis, įstaigomis. Suskaičiavus rezultatus, išaiškėjo laimėtoja – „Kurapkiukų“ komanda. Jos narius studentai apdovanojo atminimo dovanomis. Visi kiti dalyviai taip pat buvo apdovanoti – gavo po specialų sąsiuvinį ir po laikraštį „Girinukas“. Renginio pabaigoje nuskambėjo JMBB „Ąžuoliukas“ atliekama daina.

Šventė truko dvi valandas, tačiau laikas pralėkė greitai, nes buvo įdomu pasiklausyti svečių pasakojimų, o praktinės užduotys reikalavo gerokai pasukti galvą ir pasiginčyti. Mokiniai sužinojo daug naujų dalykų, pasidžiaugė jau įgytomis žiniomis, kurias galėjo pademonstruoti. Vaikai suprato, kad miškininko profesija ne tik  atveria duris į gamtos pasaulio paslaptis, bet ir ugdo atsakomybės, pareigos jausmus.                                  JMBB „Ąžuoliukas“ vadovė biologijos mokytoja metodininkė Rita Strelčiūnienė

 

Šrifto dydis

A- A A+
lt LT en EN de DE

FSCY9eLcZ

VĮ Valstybinių miškų urėdijos
Radviliškio regioninis padalinys
Šiaulių g. 31, Radviliškis
Tel.: 8-422-61510
Faks.: 8-422-61511
Mob. Tel.: 8-603-76610
El. paštas: radviliskis@vivmu.lt
Kodas: 132340880
PVM mok. k. LT323408811
 
"Swedbank" AB
A/S LT547300010153812760

Darbo laikas:

I, II. III. IV  - 8.00- 17.00

V   -   8.00 - 15.45

Pietų pertrauka - 12.00- 12.45

Paieška